Recept

Bij het recept voor Bonensoep beloofde ik het recept van lekkere en snelle broodjes te geven. Ik ontdekte dit recept op Instagram. Daar werden 8 tot 10 broodjes gebakken, maar dat is veel te veel voor ons tweetjes. Ik deelde het recept dus door de helft. En ik bakte de broodjes niet in de oven, maar in de airfryer. Dat apparaat is voor veel meer te gebruiken dan alleen voor het maken van diepvriesfriet.

Dit recept vond ik op Instagram.

Voor 4-5 broodjes:

Bron: Instagram / Smarticularnet

250 gram meel
150 gram magere kwark
50 ml olie
50 ml melk
½ pakje bakpoeder (7-8 gram)
½ theelepel zout

Meel, zou en bakpoeder vermengen; kwark, olie en melk door elkaar roeren en dan droog en nat bij elkaar doen en mengen tot een stevig deeg ontstaat. Niet te veel mengen, het mag een beetje kruimelig zijn.

Deeg in stukken 4-5 verdelen; in voorverwarmde airfryer bakken op 160 graden; ongeveer 16-20 minuten.

8 thoughts on “Recept

  1. Als ze een beetje op Kaizerbrodchen lijken ga ik er geen volkorenmeel doordoen. Ga het wel proberen met alleen gewoon meel

  2. @Lot: in Duitsland wordt spelt (=dinkelmeel) veel vaker gebruikt. Maar gewoon meel kan ook prima, misschien zelfs wel volkoren en gewoon half om half. Dat is het proberen waard.

  3. Ik zie dat er in het recept op het plaatje half gewoon meel en half Dinkel= spelt, maakt dat niet uit om alleen meel te gebruiken?

  4. Lijken ze een beetje op Kaizerbrötchen qua struktuur en smaak? Die vind ik in Duitsland zo lekker maar in Nederland zijn ze nooit echt lekker.

  5. Dat lijkt me een fijn recept, ik heb het plaatje opgeslagen.

Het is leuk als je een reactie geeft.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.