Na het feest

Bron: Facebook / Radonna J. Fox
Het schilderij werd gemaakt door Steven Dohanos

Ach kijk nou toch. Heerlijk gekookt, gasten gehad en nu nog even aan tafel, met een schuin oog kijkend naar de enorme berg afwas. Dat heb je als je pronken wil met het mooie servies.

Je hoort haar bijna zuchten. Want haar lieve echtgenoot zal wel weer geen hand uitsteken. Die zit al achter zijn krant, zich van geen kwaad of rommel bewust. Dat was toen, maar gelukkig is het nu, dankzij de moderne techniek, allemaal anders.

Want met een beetje passen en meten moet het lukken bijna alles in de vaatwas te krijgen. En morgenochtend is alles weer schoon en fris.

9 thoughts on “Na het feest

  1. Ja dame, daar heb je nog wel wat te doen!
    En die kerel van je heeft nergens last van en zit rustig z’n krantje te lezen.,, ik neem aan dat hij toch ook aan tafel zat?

  2. Mijn man doet de afwas met behulp van de afwasmachine. Hij haalt hem ook weer leeg. Ik verzin de recepten en kook.

  3. Dit soort plaatjes zeggen meer dan duizend woorden over wat vroeger heel normaal was,de man ging naar zijn werk en de vrouw deed het huishouden.Hier geen vaatwasser en zal er ook nooit een kopen,je hebt drie keer de spullen in je hand voordat het schoon in de kast staat.Tijdens het koken was ik tussendoor af wat ik vuil maak en manlief doet de afwas verder na elke maaltijd.Feestje of etentje staan er altijd wel paar op zoals schoondochter,dochter,schoonzoon om afwasjes van servies of glaswerk tussendoor weg te werken,we helpen elkaar en weet niet beter na 58 jaar getrouwd te zijn.En in de loop der jaren waarin ik steeds minder kan door aandoening doet manlief nog véél meer in het huishouden dan ik.Hoor het mijn buurvrouw vroeger nog zeggen toen ze buiten zat met haar visite:zie je dat…..haar man hangt de was op.

  4. Jaha, die goeie ouwe tijd (not). Maar plaatje is mooi.

  5. Ik heb geen vaatwasser, dus moet ik het afwassen. Mijn man doet ook regelmatig de afwas.

  6. Afwasmachine is een fijn ding, toch was ik af en toe zelf af, m het niet te verleren.😄

  7. Persoonlijk zou ik de afwasmachine vullen en de rest afwassen met de hand. Meteen! Mét mijn man!

  8. We doen hier alles samen, alleen mag ik nu vrijwel het meeste doen door de hernia van mijn vrouw.

  9. Vooral pa die daar al lekker op de bank zit…. Bij ons vroeger thuis was het mijn vader die de afwas deed.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.