Geel

Dat geel een van mijn lievelingskleuren is, daar maak ik geen geheim van. Jaren geleden kochten Leo en ik ons servies, destijds in Canterbury. En ja, dat was geel en van zwaar aardewerk, maar nog steeds in gebruik.

Bron: Christofle.com / Malmaison Riviera

Tijdens een bezoek aan de tuinen en het huis van Monet in Frankrijk zagen we ook prachtig geel servies op de tafel staan. We vielen er als een blok voor. Maar ja, toen we dergelijk servies in Parijs vonden, bleek de prijs een bezwaar.

Honderden guldens voor een bord… nee, dat zat er niet in. Het werd later een beduidend goedkoper soort bordjes. Voor een Euro per stuk, bij een dumpwinkel.

Geel is geen modekleur voor borden en schalen. Maar dit is toch duidelijk stralend geel. En gewoon in Nederland te koop.

Maar een servies gaan we natuurlijk niet meer aanschaffen. Gelukkig maar, want ook hier is de prijs een bezwaar. En jammer genoeg gaat er hier nogal eens een kopje of bord aan scherven, dus dat zou in de papieren lopen.

Maar mooi is het!!

12 thoughts on “Geel

  1. Gek, maar bij ons sneuvelt er bijna nooit wat en dat is niet omdat we nu zo voorzichtig zijn.

  2. Je hebt geel en je hebt geel… Vroeger was het niet mijn lievelingskleur, maar dat is toch wel veranderd in de loop van de tijd.

  3. Ik ben niet zo’n fan van geel, maar dit servies vind ik prachtig. Met een mooie salade erop wordt het een prachtig geheel.

  4. In 1995 heb ik een nieuwe keuken gekocht en die was met gemarmerde lichtgele deurtjes. Kennelijk was geel toen helemaal een trend want ik kocht er ook een broodrooster, waterkoker en tosti ijzer in geel bij.
    En nu zijn bijna al mijn jassen ook in geel, dat staat me ook goed want ik krijg vaak te horen dat ik er goed uit zie, in tegenstelling tot wanneer ik iets vagere kleur draag of bruin/beige

  5. wat een mooi geel verfijnd servies! dat zie je nooit! Dan maar genieten van een plaatje!

  6. Prachtig! Ik hou ook enorm van geel. En van serviezen. Ik kan nog steeds op veel manieren de tafel dekken voor een etentje.

  7. Ik houd ook van geel. Het is zo’n mooie, zonnige kleur. Maar inderdaad, ik zou ook niet honderd euro over hebben voor een bord.

  8. Wat een leuk servies is dat, Els. En canterbury, ja ik heb voor mijn moeder ook veel Wedgwood gekocht in Engeland. Dat scheelde enorm. Leuk was dat. WAS, want volgens mij is in de UK nu alles juist duurder.

  9. Ik heb serviesgoed van de h.ema, jaren geleden gekocht. Ik heb nog genoeg borden ook al is er wel hier en daar wat gesneuveld. Soms vind ik op marktpl.aats nog wat van dat servies. Geel is wel heel vrolijk voor een servies!

  10. Om eerlijk te zijn gaat hier qua servies zelden of nooit iets kapot. Het verslijt wel door de vaatwasser. We hebben al jaren een servies van Ikea. Voor feestelijk gelegenheden of een etentje hebben we jaren geleden een ander servies gekocht.

Comments are closed.