Muggen

Bron: Google foto’s

Ik wist het niet, maar 20 augustus, vandaag dus, is Wereldmuggendag.

Waarom? Omdat muggen heel vervelend kunnen zijn maar vooral omdat ze nare ziektes kunnen overbrengen. Zoals malaria, zika en dengue. Hier in Nederland hebben we van die tropische ziektes (nog) niet veel te vrezen. Maar elders op de wereld sterven er nog steeds mensen aan.

Maar dat die akelige kleine zoemertjes je ook op andere manieren het leven zuur kunnen maken, weet ik uit eigen ervaring.

Er hoeft maar één van die diertjes in de kamer te zijn en zij (want het zijn vooral de vrouwtjes) weet me te vinden. Soms landt er één op mijn truitje en kan ik haar met een tikje naar de muggenhemel sturen.

Maar meestal verstoppen ze zich en merk ik later aan een flinke muggenbult en hardnekkige jeuk dat er weer in haar missie geslaagd is.

2 thoughts on “Muggen

  1. Ik heb nog nauwelijks een mug gezien dit jaar en nog geen enkele bult opgelopen. Dat vond ik raar dus ik had al eens even gegoogeld. Het komt door de warmte en de droogte. Slecht voor de muggen, fijn voor mij. Maar die muggenstand kan zich, zo las ik, in één natte week herstellen. Een mug kan wel 300 eitjes leggen.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.