Knikkeren

Bron: Facebook / Peter Gray Illustrated magazine covers and posters

Hebben jullie geknikkerd? Ik wel en vaak ook. Gek hè, maar ik kan me eigenlijk niet meer herinneren of ik er goed in was. Dat zal dan wel niet….

We maakten een richeltje bij een muur als potje.
En dan pieken. Er waren gewone knikkers, sterren, stuiters. En wie won, mocht alle knikkers in het potje hebben. 

Ik bewaarde ze in een oud washandje, maar andere kinderen hadden ook wel mooi gemaakte knikkerzakjes. En na een tijdje raakte het op de achtergrond, ging je weer wat anders spelen.

Deze plaat van Norman Rockwell bracht het ineens weer allemaal in herinnering

4 thoughts on “Knikkeren

  1. De buiten spelletjes op straat en schoolplein wisselden zich om de zoveel tijd af.Knikkeren ging er in mijn herinnering anders aan toe bij jongens,die hadden ook bolders/bonken die meer gewicht hadden dan knikkers en stuiters,ze knipten niet met duim en wijsvinger de knikkers in het kuiltje maar dreven de bolders tegen knikkers en stuiters aan om ze in de knikkerpot(kuiltje/koeleke)in het zand te loodsen.
    Zo hadden meisjes een pintol met touwtje aan rond stokje en jongens een knel waar ze touwtje omheen draaiden en kapten.

  2. Ja, dat waren geinige buitenspelletjes. Ik geloof niet dat ik het erg veel gedaan heb, maar ik ken het wel. Moest je niet met je wijsvinger en duim zo’n knikker ‘pieken’?

Het is leuk als je een reactie geeft.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.